Вивчаємо творчість народних майстрів Previous item 6-Б та "Пітер Пен" Next item День вчителя

Вивчаємо творчість народних майстрів

27 вересня учні 6-Б класу побували в єдиному в Західній Україні музеї іграшки.

Приміщення невелике, але експозиція цікава та захоплююча. Ми помандрували у минуле, побачивши, як розвивалося виробництво іграшок. Діти навіть мали можливість побавитися іграшками їхніх батьків чи дідусів. Ляльки вітчизняні, німецькі, австрійські… Маленька доза дитинства!

І це ще не все! У свято ми вшанували пам’ять чудового митця отця Дмитра Блажейовського. Експозиція у центрі міста вражає своєю красою та вишуканістю. Із 350 робіт неперевершеного Майстра тут зберігається 280. Ніколи не пізно людині розкривати свої таланти! Уже у віці 60 років отець захопився вишиванням. Сам робив ескізи до своїх робіт, прославляючи Господа своїм мистецтвом. Можливо, тому Бог дав отцеві прожити славний вік – сто один рік. Вишиваний іконостас отець творив три з половиною роки. Яка це краса! Воістину, пречудові діла людини, натхненні Господом! Ікони святих, мучеників, лики Богородиці, неповторна Пієта…

Діти із захватом розглядали вишивані шедеври!

Ми ще раз переконались, що треба вивчати творчість народних майстрів, збагачуючись духовно, отримуючи потужну естетичну насолоду.
Талантами повниться наша земля! Ми маємо чим пишатись!

Дякуємо п. Павлові із музею іграшок за гарну і веселу розповідь та п. Наталії за уміння зацікавити дітей творчістю о. Дмитра Блажейовського та гостинну зустріч.

Галина Яремчишин

Фото

 

Live a Reply

Live Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *