Духовність – четвертий вимір сталого розвитку суспільства Previous item Ночівля у школі Next item Обмін досвідом з колегами...

Духовність – четвертий вимір сталого розвитку суспільства

6 квітня адміністрація, вчителі та учні нашої гімназії були запрошені на Міжнародну конференцію «Теорія і практика міжнародної педагогічної мережі PILGRIM», яка відбулася у Львівській духовній семінарії Св. Духа.

Початком програми PILGRIM був дослідницький проект Міністерства освіти, культури та науки Австрії «Сталий розвиток і релігія – спільне паломництво» (2002-2003 рр.), на якому було сформовано четвертий вимір сталого розвитку – духовність. Після цього релігійно-педагогічний інститут Віденської Архиєпархії заснував і розвинув у 2003-2004 рр. концепцію школи PILGRIM. А в 2007-2008 рр. була створена громадська організація PILGRIM, яка координує діяльність цієї міжнародної педагогічної мережі, що займається створенням соціальних, екологічних та економічних проектів, в центрі яких – духовність та жива віра.

На конференцію прибули гості з Австрії, зокрема, засновник мережі PILGRIM професор Йоган Кіш, дійсний президент – професор Генріх Кріббель, а також професори Міхаель Хольцвайзер, Пьотр Кубяк, Клаус Карпф і Стефан Сампт, які мали цікаві та змістовні доповіді про систему освіти та релігійної педагогіки в Австрії, місію та діяльність міжнародної педагогічної мережі PILGRIM, а також про практичне втілення проектів руху PILGRIM. Доповідачі з УКУ, зокрема, Ольга Бойко та Андрій Третяк, натомість, розповідали про особливості розвитку сучасної української школи та досвід і перспективи руху PILGRIM в Україні. До речі, ведучими конференції були учениці 10 класу гімназії Шептицьких – Тетяна Присяжник і Олеся Буряк.

В другій частині конференції учасники, а їх було близько 200 (священики, викладачі, вчителі, семінаристи, старшокласники), працювали в «групах-майстернях» зі створення та реалізації проектів екологічних, соціальних, орієнтованих на позакласну діяльність та пов’язаних із співпрацею з локальними інституціями.

Після творчих презентацій відбулася сертифікація українських освітніх закладів. Таких поки що лише чотири.

Наша НВК «Школа-гімназія «Шептицьких» та Католицька школа-гімназія св. Василія Великого (м. Івано-Франківськ) стали першими школами в Україні, які отримали сертифікати дійсного членства у цій міжнародній педагогічній мережі. Це дає можливість учням і вчителям щонайменше 5 років працювати в мережі PILGRIM, створюючи та реалізовуючи цікаві проекти та представляючи їх на рівнях шкільному та міжнародному.

Крім шкіл сертифікати отримали також два Львівські ВУЗи – УКУ та Львівська духовна семінарія Св. Духа.

Адміністрація, вчителі та учні нашої гімназії щиро вдячні організаторам цієї грандіозної конференції – сестрі Георгії Припутницькій та команді освітньо-методичного центру ім. о. Юліана Дзеровича, викладачам УКУ та семінарії, а також семінаристам і волонтерам за можливість участі, навчання, духовної формації та цінного спілкування, які пережили всі учасники.

Керуючись гаслом інституції PILGRIM «живучи свідомо – творимо майбутнє», ми ще на один крок наблизились до готовності змінити сучасність та прагнення реально творити це майбутнє у взаєморозумінні, співпраці, єдності та живій вірі, яка є основою сталого розвитку будь-якого суспільства.

Іванна Олійник