З міжнародним днем сім’ї Previous item Учні 7-х класів взяли... Next item Останній дзвоник 2020

З міжнародним днем сім’ї

У Міжнародний день сім’ї хочемо поділитися з вами порадами та рекомендаціями для усіх сімей від гімназійного психолога Орисі Сідляр.
Що варто усвідомити, щоб наші стосунки в сім’ї зміцнювалися? Як в умовах ізоляції не ізолювати своє серце? Як навіть в умовах програшу залишитися у виграші?
• Сім’я – справжній університет людських стосунків. Тут людина росте, розвивається, отримує досвід любові, допомоги, вирішення конфліктів, подолання труднощів, формування якісної взаємодії… Скільки ж всього людина отримує в сім’ї! Пам’ятайте: кожен вчинок батьків – досвід для дитини. А який досвід отримує Ваша дитина від Ваших взаємин?
• Любляча сім’я створює хороші умови для розвитку дітей. Вона не ідеальна, але любляча і дбайлива. Вона є мікросередовищем, в якому діти вчаться бути світлом навіть у темні часи. Її цінність у вмінні підтримувати навіть тоді, коли нікому іншому це не під силу, у прийнятті, коли навіть весь світ відвернувся і земля втекла з-під ніг.
• Рідні люди мають вміти приймати, дбати, бути чесними, навіть конфліктувати з користю, для подальшого процвітання. Хороша сім’я та, де спілкування – радість, де переважає позитивний, доброзичливий емоційний настрій.
• Близькість у сім’ї виникає не тоді, коли хтось її вимагає, а тоді, коли люди здатні дарувати. Якщо хтось порушує правило «спочатку віддай, щоб щось отримати», тоді складно буде сформувати хороше сімейне середовище. Кожен повинен дбати більше про те, що він віддає.
• Не вимагайте від іншого більше, ніж даєте самі! Пам’ятайте золоте правило: Брати = Давати. І не конкуруйте з тим, кому хочете бути рідною людиною. Конкуренція в сім’ї можлива лише за те, хто найкраще робитиме спільне життя щасливим.
• Якщо розумієте, що все зайшло в глухий кут, будьте першим, хто візьме відповідальність за те, щоб вийти з «зачарованого кола непорозуміння»! Змініть негативні думки на позитивні і поспішайте наповнити світлом спільне життя.
• Не переступайте цінності іншого! Якщо Вашій дружині/чоловікові цінне те, до чого Вам нема діла, не знецінюйте цього тільки тому, що не розумієте або не вважаєте це важливим. Достатньо того, щоб це було важливо для Вашої дружини/чоловіка. Поважайте вибір рідної людини.
• В добровільно створеному тандемі немає когось головного, це партнерство однаково важливих людей. Не керуйте і не контролюйте, більше довіряйте! Спостерігайте, будьте чутливі до потреб іншого. Тільки любов і довіра розвивають і зміцнюють!
• У важкі моменти пропонуйте підтримку! Все інше на той момент зайве і деструктивне. Не згадуйте всіх гріхів минулого, не моралізуйте і не спокушайтеся на слова: «Я ж тобі казав». Це ніяк не допоможе, але може добряче нашкодити.
• Більше спілкуйтеся! Озвучуйте те, чого хочете, вмійте попросити. Той, хто з Вами є, не читає думок. Але коли він знає про Вашу потребу, цілком можливо, що з любові до Вас, здійснить Ваше бажання!