Обмін досвідом з колегами Словаччини та Австрії Previous item Духовність – четвертий... Next item Реколекції для вчителів

Обмін досвідом з колегами Словаччини та Австрії

9-13 квітня працівники гімназії, зокрема, пані Іванна Олійник, пані Марта Мартиненко, пані Ірина Костів та пані Галина Котис перебували з робочим візитом у Словаччині, м. Братислава.  Поїздка відбувалася у рамках проекту за підтримки оо. Салезіян. Метою заходу стало вивчення досвіду роботи західноєвропейських навчальних закладів, а саме Церковної школи “Нарнія” (Братислава, Словаччина) та гімназії оо. Салезіян імені Св. Івана Боско (Унтервальтерсдорф, Австрія), а також налагодження подальшої співпраці.

Перший день у Братиславі був пізнавальним та цікавим: знайомство з настоятелем Провенційного дому оо. Салезіян, сестрами Салезіанками, поселення у готелі “Centrum Salvator”, дім Марії Ґабріели, презентація роботи “Нарнії”.

Наступного дня ми вирушили до гімназії оо. Салезіян імені Св. Івана Боско, де нас тепло зустрів о. Simplice. Крім цього ми побували з екскурсією в одному із кращих куточків Європи – Відні. Слід зауважити, що у четвер на пані Галину Котис очікувала поїздка до гімназії у м. Баден, ключовою ціллю якої було уточнення деталей подальшої співпраці між нашими закладами.

Програма четверга виявилася найбільш насиченою. Цього дня ми спробували себе у ролі візитерів навчально-виховного процесу «Нарнії». Тамтешні педагоги ознайомили нас із власними родзинками організації роботи з учнями. Зокрема, йдеться про “Openning” – ранкова настановча зустріч дітей кожного класу з класним керівником та асистентом. Ще однією специфікою школи є відзнака дітей за добрі справи (“Чин місяця”). Важливим досвідом стало відвідування нами уроків фізики, математики, хімії та іспанської мови. Справжньою окрасою дня стала екскурсія Братиславою.

У п’ятницю було підбито підсумки роботи із словацькими колегами, а також обговорено перспективи подальшого діалогу.

Щиросердечна подяка оо. Салезіянам, особливо о. Каролю Маніку за можливість перейняти надзвичайно цінний досвід західних педагогів.