Львів, вул. Гната Хоткевича, 16
Позитивний заряд нашого «Power Bank»… Previous item Next item

Позитивний заряд нашого «Power Bank»…

Що дає нам «заряд життя»? Які існують інструменти цього заряду? Як класифікують потреби людини? Чому варто встановлювати особисті кордони? Прояв негативних емоцій: це добре чи погано?

Відповіді на ці та інші питання ми шукали на реколекціях для вчителів гімназії, які відбулися 22-23 грудня 2018 р. у Львові в монастирі оо. редемптористів ім. св. Альфонса Лігуорі. Реколектантом був отець Донецького екзархату УГКЦ Тихон Кульбака, який є, крім того, відомим психологом і психотерапевтом.

Надзвичайно просто, проникливо, дохідливо, базуючись на багатьох конкретних життєвих прикладах, отець Тихон упродовж трьох занять мотивував нас, учителів, працювати над своїми емоціями, не боятися усвідомлювати і проявляти їх, а також визнавати та задовольняти свої потреби, які мають відповідну ієрархію.

Саме ці прості, на перший погляд, речі, є тими потужними інструментами, які допомагають або ж перешкоджають нам «заряджати» позитивом та життєвою енергією свої дух і душу («power bank» нашого життя). Здорова духовна і психічна складова особистості є, у свою чергу, запорукою здорового тіла. Тому людина, як істота 3-вимірна, правильно користуючись цими інструментами, завжди житиме у гармонії духа, душі та тіла, житиме повноцінно, здорово, усвідомлено і щасливо.

Саме цей висновок був квітесенцією наших реколекцій, які завершились Св. Літургією у каплиці монастиря.

Головне, на чому акцентував увагу отець, – не забувати, що на вершині усіх особистих ієрархій та потреб людини є Господь – найпотужніший позитивний «акумулятор» нашого «power bank», запорука духовного миру і душевного спокою людини. У цьому контексті доцільно навести думку св. Августина: «Господи, Ти створив нас для Себе, і наше серце не відпочине, поки не заспокоїться у Тобі…»

Іванна Олійник

P.S. Щира подяка від усіх учасників реколекцій провінційному настоятелю       оо. салезіян, УГКЦ отцю Каролю Маніку та директору гімназії – отцю Олегу Ладнюку.

Live a Reply

Live Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *