Львів, вул. Гната Хоткевича, 16
Проект SocioVision продовжується: учасники волонтерять у  Fazenda da Esperança Previous item Математичний мікс Next item Різдвяні вертепи від...

Проект SocioVision продовжується: учасники волонтерять у Fazenda da Esperança

Минулого тижня ми, вихованці гімназії, отримали дуже хороший досвід – протягом тижня волонтерили в організації Fazenda da esperanca (у перекладі – Дім надії), яка знаходиться у селі Геллефельд, Німеччина.  Волонтерство відбулось у рамках проекту SocioVision.

Fazenda da Esperanca  –  це організація, яка допомагає пройти реабілітацію людям із залежностями. Реабілітація полягає в наступному – людина живе в будинку разом із спільнотою 1,5 роки, перші 3 місяці вона  може спілкуватися з своїми рідними чи друзями лише листами, а надалі – дзвонити 1 раз в місяць, оскільки діє заборона на постійне використання телефонів та комп’ютерів. Реабілітація є успішною завдяки трьом аспектам –  спільній праці, комунікації в спільноті та духовності, яка має найголовнішу роль.
Протягом тижня ми спробували пожити за правилами Дому Надії. На 5 день перебування нас попросили поділитися своїми думками стосовно Фазенди у інтерв’ю:

“Коли я приїхала, перш за все мене вразило те, що ви усі тут справді живете як одна сім’я, – каже Ольга (17), – Я багато подорожую і вже не раз була далеко від дому, але вперше відчула себе, як вдома, тільки но увійшовши! Не відчувається жодної  різниці між керуючими, волонтерами та учасниками реабілітації. Атмосфера просто чудова, звідусіль відчувається любов, так, як воно і є у справжній сім’ї. А сім’я — це вже назавжди. Помітно, що так воно і є серед вас — ви назавжди залишаєтеся частинкою спільноти. Цей досвід живе у ваших серцях і об’єднує вас. Я б хотіла повернутися сюди і затриматися довше, тому що це незвичний досвід  для нас, українців. У нас не бракує людей із залежністю, але місця, схожого на Фазенду, немає.”

“Те, що вразило мене на Фазенді найбільше — це довіра, яку тут один до одного мають, — продовжує Христина (16), — я знайома з закладами, де працюють з проблемою залежності, але вони не надто успішні. У них тебе сприймають як хворого, ти — проблема, яку слід вирішити якнайшвидше,а на Фазенді усе по-іншому, твоє одужання — у твоїх власних руках. Розпочати нове життя — твій власний вибір, твоє рішення. Ти знаєш, що відповідальність лише на тобі, що у своєму виборі ти абсолютно вільний. І протягом свого шляху ти відчуваєш постійну довіру і підтримку. Люди поруч вірять, що ти спроможний змінитися. Ця віра і довіра, яку відчуває кожен присутній тут, це щось вражаюче!”

Не менш захоплена і Соломія (19): “Мене справді вразило те, що ви постійно допомагаєте один  одному навіть у найменших речах і намагаєтеся дарувати іншим радість. Це, мабуть, завдяки тим словам з Біблії, які ви обираєте  собі за гасло щодня. Наприклад, дівчина, що відповідальна за кухню, враховує смаки кожного й іноді навіть готує окремі страви (вегетаріанські, тощо). Також, коли сестри-францисканки, що також живуть у Фазенді, забрали наші речі у  пральню, вони повернули  їх чистими з маленькою запискою з приємними словами  для нас написаними українською! Я думаю, саме це допомагає людям відбудовувати своє життя заново: те, як тут  кожен піклується один про одного  у цих найменших дрібничках.”

Останньою ділиться враженнями Софія (16): “Мені здається, що відрізняє Фазенду від інших схожих установ ця радість, яка тут панує. Стільки всього слід обдумати після перебування тут! Наприклад постачання продуктів — ви отримуєте їх від супермаркетів безкоштовно, в Україні схожої практики немає. І люди, що жили на Фазенді багато років тому, досі відвідують її і всіляко допомагають. Тут постійний рух, завжди є чим зайнятися. Це місце повне життя!”
Справді, це був особливий тиждень не лише для нас, волонтерок, але й для самих фазендівців.

Хочемо висловити подяку о. Ігорю Трілю. Саме його ініціативою було запровадження проекту SocioVision  у Львові, та завдяки йому ми отримали чудовий досвід волонтерства.

Окремо дякуємо НВК «Школа-гімназія «Шептицьких» за можливість представляти гімназію закордоном.

Соломія Васьків

Live a Reply

Live Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *