Соціальний тиждень у НВК «Школа-гімназія «Шептицьких» Previous item Соціальний тиждень. День 3. Next item Благодійний ярмарок

Соціальний тиждень у НВК «Школа-гімназія «Шептицьких»

З 2 по 7 жовтня у НВК «Школа-гімназія «Шептицьких» відбувся соціальний тиждень «Ми будуємо суспільство – разом для нашого міста». Цей проект є результатом спільної праці нашої гімназії та німецьких партнерів: об’єднання socio Movens, Giving Europe a Soul e.V., Fazenda da Esperança, Kommende Dortmund за підтримки Фонду Конрада Аденауера.

Метою проекту є соціальне виховання учнів через практичну діяльність, ознайомлення з соціальними закладами Львова.  «Учні повинні не лише почути чи побачити, як інші проводять роботу в соціальній сфері, а й самі стати безпосередніми учасниками процесу», – зазначають організатори заходу.

Участь у проекті брали учні 9-11 класів та їхні педагоги. Протягом усього тижня всі учасники разом з іноземними гостями проживали в  Молодіжному центрі святого Івана Боско.

Учні були поділені на три команди, у яких вони працювали упродовж тижня. Відвідували Геріатричний пансіонат, сім’ї з потребами в  Сихівському районі, Дитячий будинок №1, Будинок дитини №2, Дошкільний заклад освіти Благодійного Фонду «Карітас-Львів УГКЦ» Кризовий центр «Діти вулиці», Благодійний фонд «Карітас», РД «Покрова». У кожному з осередків діти дізнавались про специфіку роботи з тією чи іншою соціальною категорією, розмовляли з працівниками закладу та самі безпосередньо пробували себе в цій діяльності.  Щовечора учні ділилися враженнями від праці в закладах та готувалися до наступного дня.

«Цей тиждень змусив мене переосмислити життя, своє ставлення до проблем, які повинні стосуватися й нас. Я зрозуміла для себе, що в майбутньому   хотіла  б поєднати свою діяльність з активною допомогою тим, які мають потреби. Вважаю, що ми допомогли людям, яких відвідали, виділивши  їм хоч трохи часу. Можливо, цього не було достатньо, але це краще, ніж бездіяльність… А найголовніше, що це поклало початок співпраці гімназії з різними соціальними осередками», –  ділиться учасниця проекту Софія Парійчук.

Також у рамках соціального тижня відбулися зустрічі з мером Львова Андрієм Садовим та митрополитом Ігорем Возьняком. Учні мали можливість почути про соціальну діяльність міста та церкви, а також поставити питання.

Особливою подією стала поїздка під гаслом «Галичина у центрі європейської історії»,  де учасники проекту відвідали місця, які відіграли особливу роль у історії становлення УГКЦ на Галичині (Страдч, Крехів, Жовква). Унікальною була можливість відправити Божественну Літургію у давніх печерах с. Страдч, яку очолив о. Ігор Тріль. Перша згадка про ці печери датується Х-ІХ століттям. Відомо, що там був монастир, у якому під час татарських облог  знаходило прихисток багато людей.

Ще одним моментом, який запам’ятався багатьом, була екуменічна молитва  в костелі святого Лаврентія у місті Жовква. Усі присутні спільно відмовили «Отче наш» португальською, латвійською, польською, німецькою та українською мовами. «Я мала можливість послухати молитву на іноземних мовах. Було дещо дивно почути знайомий текст, що звучить по-інакшому, але це було настільки зворушливо, що в мене бігали мурашки по шкірі», – розповідає про пережите учениця дев’ятого класу Юліяна Васьків.

Проведений соціальний тиждень став поштовхом для реалізації соціальної діяльності учнів гімназії як  протягом цього року, так і на майбутнє. «Цей тиждень має бути початком і стимулом до соціального служіння не тільки на майбутні дні, а й роки. Мріємо залучити до цієї діяльності й молодших школярів з метою розвитку в них навичок допомоги тим, які потребують», – наголосила заступник директора з НВР пані Мирослава Риковська.