Школа батьківства Previous item Осінні канікули в Карпатах Next item Школа Батьківства

Школа батьківства

Про те, як правильно виховувати дітей, знають усі. Доки… справа не доходить до діла. Складні взаємини з дітьми, непорозуміння батьків між собою через дитячу поведінку, розбивають ілюзію впевненості у всеосяжних знаннях про виховання дітей.
Не така то вже й проста справа ВИХОВАННЯ, особливо, коли мова заходить про його результати. Адже результати не вимірюються ані кількістю витрачених на виховання дітей годин, ані кількістю витрачених грошей, ані навіть затраченою енергією. Результати вимірюються тим, на скільки дитина стала щасливою та успішною, а ми при цьому спокійними і впевненими за її майбутнє.
З метою виховання саме таких дітей, щасливих і успішних, для підтримки батьків у складних ситуаціях, а також для визначення правильних орієнтирів у вихованні майбутніх молодих людей із справжніми духовними цінностями, створено Школу батьківства при НВК «Школа-гімназія «Шептицьких», де батьки зможуть своєчасно отримувати інформацію щодо виховання дітей у тому часі, коли найкраще можна вплинути на формування їх щасливого майбутнього, запитати про те, що найбільше цікавить, знайти важливі для себе відповіді у невизначених ситуаціях.
На сьогоднішній зустрічі говорили про те, що таке виховання з любов’ю, про якісну взаємодію з дитиною, про формування дитячої поведінки, відношення до оцінок, здатність впливати силою слова. Розвіювали міфи про гени і шукали способи впливу на те, що можемо змінити у своїх підходах задля досягнення потрібного ефекту у вихованні.
Цікавою була тема дитячої відповідальності, продуктивних взаємин батьки-діти. Також визначили силу власних реакцій на ситуації і як вона впливає на формування дитячого характеру.
А ще… батьки теж отримують домашні завдання. І вони точно зможуть з ними справитись, адже вони отримали багато знань і ресурсу. Мотивація просто неймовірна, адже вони все це роблять заради щастя своїх дітей.
Наші висновки:
1. Що б не відбувалось навколо, маємо взяти собі за правило: ДІТИ НЕ МОЖУТЬ НАМ ЗАВАЖАТИ!
2. Рівність – це таке ставлення до дитини, при якому її цілі, емоції і бажання є рівні за важливістю з нашими.
3. Чесність. У взаєминах з дитиною все має бути чесно. Правила однакові для всіх – інакше вони не діятимуть.
4. Прийняття. Ніщо так не відкриває людину, як довіра і ставлення «я сприймаю тебе таким, як ти є». Сприймайте свою дитину як особистість, яка прийшла у цей світ завдяки Вам, та не для того, щоб обслуговувати Ваші інтереси.
5. Не виховуйте дітей, які вигідні Вам, дайте їм можливість стати собою.
6. Діти ідеально показують негативні сторони батьків. Але оскільки ми не любимо дивитися у дзеркало, якщо маємо поганий вигляд, так само відмахуємось і сваримось на дітей, коли мали б щось змінювати у собі.
7. Більшість, якщо не все з того, що, як ми вважаємо неможливо змінити, – змінити можна, питання лише у тому, скільки піде часу і зусиль, а також хто візьме за це особисту відповідальність і не облишить це все на півдорозі.
8. Не бійтесь впливів інших людей: СТВОРЮЙТЕ ЗДОРОВЕ СЕРЕДОВИЩЕ ВДОМА І ВІРУСИ ЧУЖИХ ДУРНИЦЬ НЕ ЧІПАТИМУТЬ ВАШУ ДИТИНУ!
9. Дитина не переймає слова, а лише результати. Вчити відповідальності треба власним прикладом, а не словами. І ЗАМІСТЬ ТОГО, ЩОБ КАЗАТИ ЧОГО НЕ РОБИТИ, ПОТРІБНО ОРІЄНТУВАТИ НА ТЕ, ЩО Ж ТАКИ РОБИТИ.
10. Щоб стати своїй дитині справжнім другом, працюйте над собою:
 не використовуйте сигнали вищого рівня, доки не скористалися сигналами нижчих щаблів, бо саме так формується порозуміння з пів погляду;
 станьте агентом впливу (користуйтеся силою авторитету, вмійте бути “таким самим”)
 любіть дитину безумовно (вона не повинна відповідати Вашим очікуванням)
 більше говоріть із своєю дитиною (запитуйте), проводьте більше часу.

Орися Сідляр