Previous item Вони тримають для нас небо Next item Турнір із шахів

Мене звуть Юстина Кирик, я учениця 10 класу НВК “Школа- гімназія ,,Шептицьких”. Мені випала унікальна нагода навчатися в Австрії, BG und BRG (Bundesgymnasium und Bundesrealgymnasium) м. Баден. Хочу поділитися з вами своїми першими враженнями. Відверто кажучи, мене не полишало переконання, що навчання в Австрії значно легше, ніж у нас. Проте виявилося, що це не відповідає дійсності. Потрібно бути успішним у навчанні, спершу опанувавши мову. Я вважаю, що мені дуже пощастило, оскільки навчаюся у класі, що налічує 17 дівчат. Усі вони доброзичливі та завжди готові допомогти. Також цікавим було те, що у старшій школі класи діляться на 2 типи: прикладні науки (математика, хімія, фізика) та мовознавчі. Що стосується мене, то я є ученицею мовознавчого класу, де вихованці вивчають 6 мов! Це дійсно вражаюче. До речі, австрійські школярі не мають зошитів, натомість користуються папками з листами формату А4. Правду кажучи, до такої особливості важко було звикнути. Тутешні учителі привітні, повернуті обличчям до учня. Неоціненним досвідом стало для мене те, що протягом одного тижня мого навчання в Австрії, було проведено дві екскурсії. У свою чергу, це свідчить про неабиякий інтерес учнів до пізнання чогось нового. Неодмінно напишу про усе найцікавіше, що відбуватиметься ближчим часом.