Блаженний Климентій Шептицький

Климентій Казимир Шептицький – блаженний Католицької Церкви, церковний діяч і архімандрит монахів Студійського уставу, брат Праведного митрополита Андрея Шептицького.

Народився 17 листопада 1869 року в аристократичній родині, син графа Яна (Івана) Шептипцького та його дружини Софії; брат митрополита Андрея Шептицького. Закінчив гімназію святої Анни в Кракові, навчався в університетах Кракова, Мюнхена і Парижа, у 1892 році отримав ступінь доктора права у Ягеллонському університеті (Краків). Одночасно… (читати далі)

Святий Іван Боско

Іван Боско народився 16 серпня 1815 року в маленькому селі Кастельнуово д’Асті в королівстві П’ємонт на півночі Італії. Ще в дитинстві, коли помер батько, йому довелось пережити біль втрати всіх тих бідних сиріт, яких пізніше огорне своєю батьківською любов’ю. Тож саме в особі мами Маргарити знайшов приклад християнського життя, який назавжди залишився в глибині його серця.

У 9 років приснився йому віщий сон: що знаходиться він серед великої юрби дітей, які бавляться, але деякі богохулили. Тому Іванко швидко кинувся до них з… (читати далі)

Праведний Андрей Шептицький

Роман Олександр Марія Шептицький народився 29 липня 1865 року в селі Прилбичі біля Львова, походив зі стародавнього русинського роду графів, який у XIX столітті зазнав полонізації, а члени родини стали римо-католиками. Прийоми, бали, забави – таким було дозвілля родовитих галичан, утім світські звичаї не стали перепоною для глибокого релігійного життя Шептицьких. У родині панував дух побожности. У цьому була заслуга матері Софії Шептицької. Не дивно, що саме мати майбутнього митрополита від початку зуміла прийняти незрозумілий для найближчих родичів вибір сина і зносила численні терпіння, якими… (читати далі)